Home » Winkel » UPONOR UNI PIPE PLUS 25X2.25 R S6 E=50M

UPONOR UNI PIPE PLUS 25X2.25 R S6 E=50M

Optimale leidingprestaties dankzij een vijflaagse meerlagenbuis met PE-RT II binnen- en buitenlaag en een aluminium tussenlaag voor maximale diffusiedichtheid en duurzaamheid. Flexibel en geschikt voor opbouwmontage met een minimale buigradius van 75 mm, inclusief 6 mm thermische isolatie voor energie-efficiëntie.

468,88 incl. btw

  Bekijk de afhaal voorraad

1-3 werkdagen (in nabestelling)

Artikelnummer: 1684964 Categorieën: , ,

Omschrijving

Efficiënte en duurzame leidingsoplossing

De UPONOR UNI PIPE PLUS 25 X2.25 R S6 E=50 M biedt een betrouwbare en duurzame oplossing voor leidinginstallaties waarbij flexibiliteit en isolatie essentieel zijn. Deze meerlagenbuis combineert hoogwaardige materialen en een doordacht ontwerp om optimale prestaties te garanderen in verwarmings- en sanitaire systemen.

  Bekijk volledige omschrijving

Geavanceerde technologie voor maximale prestaties

  • Vijflaagse constructie: De combinatie van PE-RT II binnen- en buitenlagen met een aluminium tussenlaag zorgt voor uitstekende mechanische sterkte en chemische bestendigheid, waardoor de leiding bestand is tegen corrosie en hoge temperaturen tot 95 °C (kortstondig).
  • Diffusiedichtheid: Dankzij de aluminium tussenlaag is de buis volledig diffusiedicht, wat voorkomt dat zuurstof kan binnendringen en zo corrosie in het systeem voorkomt.
  • Optimale wanddikte en diameter: Met een nominale diameter van DN 20, een uitwendige diameter van 25 mm en een wanddikte van 2,5 mm biedt de buis een robuuste en betrouwbare leiding met een gladde wand (wandruwheid 0 mm) die de stroming optimaliseert.
  • Flexibiliteit en installatiegemak: De buis is flexibel met een minimale buigradius van 75 mm, waardoor deze eenvoudig te verwerken is in diverse installaties, inclusief opbouwmontage. Dit zorgt voor efficiënte montage zonder extra bochten of koppelingen.
  • Thermische isolatie geïntegreerd: Een 6 mm dikke thermische isolatielaag in opvallend rood beschermt tegen warmteverlies en verhoogt de energie-efficiëntie van het systeem. Dit vermindert onnodige energiekosten en verbetert het comfort.
  • Hoge druk- en temperatuurbestendigheid: Geschikt voor werkdruk tot 10 bar bij 20 °C en kortstondige temperaturen tot 95 °C, wat deze buis inzetbaar maakt in diverse verwarmings- en koeltoepassingen.
  • Laag uitzettingscoëfficiënt: Met een uitzettingscoëfficiënt van slechts 0.03 mm/(m.K) vermindert de buis de kans op spanningen en lekkages bij temperatuurschommelingen.
  • Systeemgebonden en afgedopt: De buis is ontworpen voor gebruik binnen een specifiek systeem, wat de compatibiliteit en betrouwbaarheid in installatie garandeert. Door de afgedopte uitvoering blijft de buis schoon tijdens transport en opslag.
  • Strak wit uiterlijk: De witte kleur van de buitenlaag biedt een nette en professionele afwerking die goed integreert in zichtbare installaties.

Technische specificaties en toepassingen

Deze meerlagenbuis is speciaal ontworpen voor installateurs die op zoek zijn naar een combinatie van flexibiliteit, duurzaamheid en isolatie in één product. De buis is ideaal voor verwarmings- en koelinstallaties waar hoge eisen worden gesteld aan druk, temperatuur en corrosiebestendigheid. De 50 meter lengte maakt het mogelijk om grote trajecten efficiënt te installeren zonder onnodige koppelingen.

De buis is zonder mantelbuis, wat ruimte en gewicht bespaart, en geschikt voor opbouwmontage dankzij de flexibele eigenschappen. De combinatie van PE-RT II en aluminium maakt het product toekomstbestendig en onderhoudsarm. Door de geïntegreerde thermische isolatie wordt warmteverlies beperkt, wat bijdraagt aan het verlagen van energiekosten en het verhogen van het comfort in gebouwen.

Betrouwbaarheid en vakmanschap in één product

Als onderdeel van het UPONOR assortiment staat deze UNI PIPE PLUS voor hoge kwaliteit en betrouwbaarheid, ondersteund door een bewezen levensduur en consistente prestaties. De specifieke samenstelling en afwerking zorgen voor een optimaal functionerend leidingsysteem dat installateurs ontzorgt en installaties duurzaam maakt.

Door te kiezen voor deze meerlagenbuis wordt een solide basis gelegd voor een efficiënt, veilig en energiezuinig systeem dat lang meegaat. Dit maakt de UPONOR UNI PIPE PLUS 25 X2.25 R S6 E=50 M een onmisbare keuze voor professionele installaties.

Ontdek de voordelen

  • 30 dagen bedenktijd
  • Gratis verzending boven €100,-
  • Afhalen ook mogelijk

Specificaties

Artikelcode leverancierGeeft de artikelcode leverancier van het artikel aan.9359424
EANDe EAN code, ook wel streepjescode of barcode genoemd.06414905223480
MerkGeeft de merken van het artikel aan.
  Bekijk alle specificaties
Kwaliteitsklasse binnenlaagGeeft de kwaliteitsklasse binnenlaag van het artikel aan.PE-RT II
Materiaal tussenlaagGeeft de materiaal tussenlaag van het artikel aan.Aluminium
Kwaliteitsklasse tussenlaagGeeft de kwaliteitsklasse tussenlaag van het artikel aan.Overig
Kwaliteitsklasse buitenlaagGeeft de kwaliteitsklasse buitenlaag van het artikel aan.PE-RT II
Aantal lagenGeeft de aantal lagen van het artikel aan.5
DiffusiedichtGeeft de diffusiedicht van het artikel aan.Ja
Nom. diameterGeeft de nom diameter van het artikel aan.DN 20
Uitwendige buisdiameterGeeft de uitwendige buisdiameter van het artikel aan.25 mm
WanddikteGeeft de wanddikte van het artikel aan.2.5 mm
SysteemgebondenGeeft de systeemgebonden van het artikel aan.Ja
Max. mediumtemperatuur (kortstondig)Geeft de ef011889 van het artikel aan.95 °C
Max. werkdruk bij 20°CGeeft de max werkdruk bij 20c van het artikel aan.10 bar
WandruwheidGeeft de wandruwheid van het artikel aan.0 mm
UitzettingscoëfficiëntGeeft de uitzettingscoefficient van het artikel aan.0.03 mm/(m.K)
FlexibelGeeft de flexibel van het artikel aan.Ja
Geschikt voor opbouwmontageGeeft de geschikt voor opbouwmontage van het artikel aan.Ja
Min. buigradiusGeeft de min buigradius van het artikel aan.75 mm
Kleur buisGeeft de kleur buis van het artikel aan.Wit
Met mantelbuisGeeft de met mantelbuis van het artikel aan.Nee
Met thermische isolatieGeeft de met thermische isolatie van het artikel aan.Ja
Dikte thermische isolatieGeeft de dikte thermische isolatie van het artikel aan.6 mm
Kleur thermische isolatieGeeft de kleur thermische isolatie van het artikel aan.Rood
AfgedoptGeeft de afgedopt van het artikel aan.Ja

Video's

Helaas heeft dit product nog geen video's.

Al sinds 1958 leveren wij kwaliteits­producten

Ons specialisme en kennis van zaken, maakt dat onze klanten ons al ruim 62 jaar waarderen!


    Beoordelingen

    Beoordelingen

    Er zijn nog geen beoordelingen.

    Wees de eerste om “UPONOR UNI PIPE PLUS 25X2.25 R S6 E=50M” te beoordelen

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Feitjes en weetjes

    Wat is meerlagenbuis en waarom is het de standaard geworden?

    Meerlagenbuis (ook wel meerlagen composietbuis genoemd) is een buismateriaal dat bestaat uit drie lagen: een binnenlaag van kunststof (PE-RT of PEX), een tussenlaag van aluminium en een buitenlaag van kunststof. Deze drielaagse constructie combineert de voordelen van beide materialen: de kunststoflagen maken de buis licht, flexibel en corrosievrij, terwijl de aluminiumlaag de buis vormvast maakt (hij blijft in de gebogen positie staan), zuurstofdicht maakt (belangrijk voor CV-systemen om corrosie te voorkomen) en bestand tegen hoge temperaturen. Deze unieke combinatie van eigenschappen heeft meerlagenbuis tot de standaard gemaakt bij zowel nieuwbouw als renovatie voor CV-installaties, drinkwaterleidingen en vloerverwarming.

    Welke diameters meerlagenbuis zijn gangbaar en waarvoor gebruik ik ze?

    De meest gebruikte diameters voor meerlagenbuis in woningtoepassingen zijn 16 mm, 20 mm en 26 mm. De 16 mm buis wordt het vaakst gebruikt voor individuele aansluitingen op radiatoren, sanitaire toestellen (wastafel, toilet) en als leiding voor vloerverwarming. De 20 mm buis dient als hoofdleiding in kleinere woningen of als aftakleiding in grotere installaties. De 26 mm buis wordt gebruikt als hoofdleiding in grotere woningen of wanneer het leidingsysteem meerdere tappunten tegelijkertijd moet voeden. Bij zeer grote installaties of utiliteit zijn er ook maten van 32 mm en groter beschikbaar. De keuze van de juiste diameter is belangrijk voor voldoende waterdruk en doorstroming; een te dunne buis leidt tot drukverlies en onvoldoende debiet.

    Hoe verwerk ik meerlagenbuis en welk gereedschap heb ik nodig?

    Het verwerken van meerlagenbuis is relatief eenvoudig en vereist een beperkt aantal gereedschappen. Je hebt een buissnijder nodig om de buis haaks en zonder bramen af te korten, een kalibreerapparaat om het buiseinde na het snijden weer rond te maken en de binnenrand glad te strijken, en een perstang met de juiste persbekken als je met persfittingen werkt. Bij knelfittingen heb je geen perstang nodig en volstaan twee steeksleutels. De buis kan met de hand worden gebogen tot een bepaalde minimale buigradius (doorgaans circa 5x de buitendiameter) zonder dat een buigveer nodig is, hoewel een buigveer helpt bij scherpere bochten. Bij het boren van gaten door muren voor de leidingdoorvoer is het handig om een boor te gebruiken die iets groter is dan de buitendiameter van de buis, zodat de buis er soepel doorheen past.