

Burgerhout Skyline 3000 Dakdoorvoer CV-Ketel HR 80/125
Burgerhout Skyline 3000 Dakdoorvoer HR 80/125 is een HR-dakdoorvoer bestemd voor HR-ketels. De doorvoer wordt geleverd met dakbeschotbeugel en een spruitstuk (adapter) voor een overgang naar 2 x 80 mm.
€67,63 incl. btw
Ga direct naar:
Omschrijving
Burgerhout Skyline 3000 Dakdoorvoer functioneel?
De Burgerhout Skyline 3000 Dakdoorvoer HR 80/125 is, zoals de titel al doet vermoeden, te monteren op HR-ketels. De dakdoorvoer wordt nagenoeg compleet aangeleverd met een dakbeschotbeugel en een broekstuk 80/125. Een broekstuk moet je zien als een overgang naar een parallelle aansluiting.
Maar de vraag was natuurlijk of de burgerhout skyline 3000 dakdoorvoer functioneel is. Wij vinden van wel, dit komt door de diversiteit die de rookgas dakdoorvoer biedt. Om een klein voorbeeld te geven, het aansluiten van bijvoorbeeld rookgasafvoerbuis 80/125 of 60/100 is geen probleem, tevens is het zo dat de aansluiting op de dakdoorvoerpan redelijk eenvoudig is. Maar daarover later meer.
Onze eerste praktische tip is als je concentrische aansluit, het broekstuk te demonteren, om zo direct concentrisch aan te kunnen sluiten met 80/125 van Burgerhout. In de muur kan je dan het overgebleven broekstuk monteren zodat (als de ketel een parallelle aansluiting heeft) je parallel op de ketel uitkomt. Dat is natuurlijk hartstikke praktisch en een tip, dus twee in één.
Op het broekstuk zelfs kan je één keer 80 mm voor de lucht en één keer 80 mm voor de rookgas aansluiten. Zodat je makkelijk rookgasafvoer pijp (Safe-PP) en luchttoevoer pijp (Twinline air) kunt aansluiten.
Bekijk volledige omschrijving
Monteren van de skyline op een plat dak
Je kent het wel, je staat op het platte dak, een beetje miezer regen beperkt je zicht. Je ziet de plakplaat waar je de dakdoorvoer doorheen wilt gaan voeren of in ieder geval op wilt gaan monteren. Je staat op het punt de dakdoorvoer op de plakplaat te laten zakken.
Op het moment dat je de burgerhout skyline 3000 dakdoorvoer langzaam uit je handen laat glijden, hoor je een enorme knal, boem! De plakplaat is te groot en de dakdoorvoer is er doorheen gevallen. Voorkom gevloek en gescheld en bestel de plakplaat 138 mm mee. Zit er al een plakplaat? Meet deze dan even op. Een plakplaat die een binnen diameter heeft van 130/138 mm volstaat.
Monteren van de burgerhout skyline 3000 op een schuin dak
Voor het monteren van de burgerhout skyline 3000 dakdoorvoer op een schuin dak raden wij de loodpan inclusief schaal aan. Allereerst is deze universeel en past met elke vorm dakdoorvoerpan. Denk dan aan bijvoorbeeld: Een sneldek dakdoorvoerpan of een neroma dakdoorvoerpan. Daarnaast is deze compleet inclusief schaal. Waarbij je in één keer klaar bent.
Heb je liever geen lood dan raden we een leadax dakdoorvoerpan aan. Leadax is een loodvervanger vergelijkbaar met bijvoorbeeld Ubiflex van Ubbink. Deze loodvervanger is makkelijk te monteren op een bestaand dak met dakpannen.
Conclusie
De Skyline 3000 van Burgerhout is een probleem oplosser alom. Naast de montage op schuine en platte daken heb je natuurlijk nog de flexibiliteit met het broekstuk. Dat je wel of niet kan monteren afhankelijk van de situatie van de ketel, parallel of concentrisch.
De skyline doet eigenlijk waar het voor gemaakt is en dat doet het met verve. Omdat de skyline de meest toonaangevende dakdoorvoer in Nederland is, hebben we deze ruim in het assortiment opgenomen.
Meer van dak doorvoeren | Meer van Rookgas afvoeren
Ontdek de voordelen
- Kunststof binnenpijp
- Inclusief broekstuk 80-80
- Geschikt voor HR-ketel
Specificaties
| EAN De EAN code, ook wel streepjescode of barcode genoemd. |
08712798506399 |
|---|---|
| Artikelcode leverancier |
400452782 |
| Merk |
Bekijk alle specificaties
| Systeemtype |
Parallel |
|---|---|
| Max. mediumtemperatuur (continu) |
120 °C |
| Diameter parallel systeem |
80 / 80 mm |
| Positive (overdruk) |
Ja |
| Wet (condenserend) |
Ja |
| Negative (onderdruk) |
Nee |
| Dry (niet condenserend) |
Nee |
| Materiaal rookgasbuis |
Kunststof |
| Materiaal luchttoevoerbuis |
Staal |
| Kwaliteitsklasse rookgasbuis |
Polypropyleen (PP) |
| Met glijschaal |
Nee |
| Oppervlaktebescherming rookgasbuis |
Onbehandeld |
| Oppervlaktebescherming luchttoevoerbuis |
Gecoat |
| Oppervlaktebehandeling luchttoevoerbuis |
Onbehandeld |
| IJspegel/ijsvormingsvrij |
Ja |
| Met mechanische ventilatie aansluiting |
Nee |
| Kleur bovendaks |
Zwart |
| RAL-nummer bovendaks |
9005 |
| Kleur onderdaks |
Wit |
| RAL-nummer onderdaks |
9016 |
| Totale lengte |
1370 mm |
| Lengte bovendaks (incl. kap) |
587 mm |
Video's
Al sinds 1958 leveren wij kwaliteitsÂproducten
Ons specialisme en kennis van zaken, maakt dat onze klanten ons al ruim 62 jaar waarderen!





















Lammert H. (geverifieerde eigenaar) –
Rh (geverifieerde eigenaar) –
Nog niet geïnstalleerd, zal goed werken.
Patrick Swarts (geverifieerde eigenaar) –
Uitstekend